Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

Proiecte si programe educationale 2013 – 2014

                        Pe 19 mai a.c., doua grupe de elevi ai scolii noastre, coordonati de prof. inv. primar Elena Nuica si prof. ed. fizica Viorica Vararu, sub atenta indrumare a doamnei director prof. Lucia MINCHEVICI, au participat la Campionatul National Scolar de Sah “Elisabeta Polihroniade”.

                        Evenimentul a fost gazduit de Sala Polivalenta, Bucuresti si a avut ca invitati personalitati de seama ca : Secretarul de stat, Cristian COSMIN, directorul de cabinet al Ministrului Tineretului și Sportului, Dragoș PREDA,  Premierul Victor PONTA, marea maestră Elisabeta POLIHRONIADE și Kirsan ILYUMZHINOV, Președintele Federației Internaționale de Șah.

                        Inzestrati cu aptitudini speciale, pasionatii de sah ai Scolii Gimnaziale Nr. 194 s-au clasat pe locul I, dovedind inca o data ca activitatile extrascolare au un rol determinant in dezvoltarea armonioasa a elevilor, conducandu-i spre performanta.