Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

La ORA bilanțului- iulie 2014

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Luni, 14.07.2014, la Școala Gimnazială Nr. 194, din sectorul 4 al capitalei, s-a transmis o invitație ce ne onorează și ne obligă în același timp, fiindcă participarea la Festivitatea de premiere a absolvenților de nota zece este o recunoaștere oficială a desfășurării unei activități instructiv-educative de calitate ce stă sub semnul valorii și, ca urmare, naște valori.

Astfel, marţi, 15 iulie, la sediul MEN , Ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, şi ministrul delegat, Mihnea Costoiu, au premiat, absolvenţii de clasa a VIII-a şi de clasa a XII-a, din municipiul Bucureşti şi din judeţul Ilfov, care au obţinut media 10 la Evaluarea Naţională şi la examenul de Bacalaureat din acest an.

Elevii prezenţi la sediul MEN s-au aflat în videoconferinţă cu premianţii din celelalte judeţe ale ţării, care şi-au primit distincţiile la sediile inspectoratelor şcolare judeţene de care aparţin. Premiile înmânate absolvenţilor au constat în diplome şi bani .

[/vc_column_text][vc_column_text]Unitatea noastră de învățământ este una dintre cele trei școli ale Bucureștiului, dar prima la nivelul sectorului IV, care a avut doi reprezentanți ai absolvenților de clasa a VIII a care au obținut NOTA ZECE:

 

  • Borangic Teodora

 

  • Marșeu Elena
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator color=”grey”][vc_single_image image=”4144″ css_animation=”right-to-left” alignment=”center” style=”vc_box_border” border_color=”turquoise” img_link_target=”_self”][vc_column_text]Teodora Borangic, absolventa de 10, la Evaluarea Națională- iulie 2014[/vc_column_text][vc_single_image image=”4159″ css_animation=”right-to-left” alignment=”center” style=”vc_box_border” border_color=”turquoise” img_link_target=”_self”][vc_column_text]Marșeu Elena, absolventa de 10, la Evaluarea Națională- iulie 2014[/vc_column_text][vc_single_image image=”4155″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_separator color=”grey”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text css=”.vc_custom_1410163417223{border-color: #72cee5 !important;border-style: double !important;}”]

Felicitări și succes în tot ceea ce veti face mai departe!

Amat victoria curam!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Sorry, comments are closed for this post.

Adresă: București, Sector 4, Bulevardul Alexandru Obregia, Nr. 3A

Cod poştal: 041721

Telefon: 021 461 0790

-scoala194ms@gmail.com - comunicare inter-instituțională;
-secretariat@194.ro - comunicare cu publicul (părinți, elevi etc.).