Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

Campionatului National Scolar de Sah “Elisabeta Polihroniade”

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Luni, 19 mai, în prezenţa prim-ministrului Victor Ponta, ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, şi preşedintele Federaţiei Române de Şah, Sorin-Avram Iacoban, Scoala Gimnaziala 194 Marin Sorescu din sector 4 Bucuresti a participat la ceremoniei de deschidere a Campionatului Naţional Şcolar de Şah „Elisabeta Polihroniade”, care a avut loc la Sala Polivalentă din Bucureşti. În cadrul competiţiei au participat echipe mixte, formate din elevi de gimnaziu şi de liceu, faza pe judeţul Ilfov şi pe sectoarele municipiului Bucureşti. Invitaţi de onoare ai evenimentului au fost Elisabeta Polihroniade, Cristian Cosmin, secretar de stat pe activităţi de tineret în Ministerul Tineretului si Sportului si Kirsan Ilyumzhinov, preşedintele Federaţiei Mondiale de Şah (FIDE).

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4102″ css_animation=”right-to-left” border_color=”grey” img_link_target=”_self” style=”vc_box_shadow_3d” img_link_large=”yes” img_size=”thumbnail”][/vc_column][/vc_row]

Sorry, comments are closed for this post.

Adresă: București, Sector 4, Bulevardul Alexandru Obregia, Nr. 3A

Cod poştal: 041721

Telefon: 021 461 0790

-scoala194ms@gmail.com - comunicare inter-instituțională;
-secretariat@194.ro - comunicare cu publicul (părinți, elevi etc.).