Anunț pentru înscrierea în clasa pregătitoare, an școlar 2020 – 2021

ÎNSCRIEREA PENTRU CLASA PREGĂTITOARE

Înscrierile pentru clasa pregătitoare SE REIAU începând cu data de 25 Mai 2020. Termenul limită de înscriere în clasa pregătitoare este data de 07 Iulie 2020.

Programul de înscriere este următorul:

Luni și Miercuri                                                       între orele 10:00 – 14:00

Marți și Joi                                                                între orele 14:00 – 18:00.

Înscrierea copiilor la clasa pregătitoare se va realiza la sediul unității de învățământ, din B-dul Obregia, nr. 3A, clădirea școlii, parter, Sala nr. 2.

Mențiune: în zilele 15 și 17 Iunie 2020 NU se fac înscrieri pentru clasa pregătitoare, deoarece accesul în școală este restricționat, desfășurându-se probele scrise ale examenului de Evaluare Națională pentru elevii claselor a VIII-a.

Condițiile pentru înscrierea la clasa pregătitoare, an școlar 2020 - 2021, rămân neschimbate, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

Părinții care au realizat înscrierea copiilor pentru clasa pregătitoare, an școlar 2020 – 2021, on-line, pe web-site-ul ISMB, sunt așteptați în intervalul menționat mai sus pentru validarea (semnarea) cererii de înscriere și depunerea dosarului cu actele corespunzătoare, menționate în documentele emise de Ministeul Educației și Cercetării.

Publicat in data de: 21.05.2020