Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

Anul scolar va incepe cu o saptamana mai tarziu, pe 17 septembrie

Anul scolar 2012-2013 va incepe pe 17 septembrie, cu o saptamana mai tarziu decat era programat, dupa ce Guvernul a aprobat acest lucru in sedinta din 1 septembrie. Initial, conform structurii anului scolar anuntata in luna mai de Ministerul Educatiei (MECTS), cursurile urmau sa inceapa pe data de 10 septembrie.

Anuntul a fost facut de Ministrul Educatiei, Ecaterina Andronescu, la finalul sedintei Executivului, aceasta mentionand ca a venit cu propunerea de a avea deschiderea anului scolar pe 17 septembrie deoarece, in Romania, traditional, anul scolar incepea in 15 septembrie.

Sorry, comments are closed for this post.

Adresă: București, Sector 4, Bulevardul Alexandru Obregia, Nr. 3A

Cod poştal: 041721

Telefon: 021 461 0790

-scoala194ms@gmail.com - comunicare inter-instituțională;
-secretariat@194.ro - comunicare cu publicul (părinți, elevi etc.).