Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

LIMBA SI LITERATURA ROMÂNĂ

Performante 2015 - 2016:
LIMBA SI LITERATURA ROMÂNĂ
Nr. Crt. Denumire concurs Nume si prenume elev Clasa Faza-sector Premiu Faza-Municipiu Premiu Nume si prenume cadru didactic
1 Olimpiada de limba si literatura romana Trante Alexandra VI B     Municipiu III Popica Iulia
2 Olimpiada de limba si literatura romana Puria Ana-Maria VI B     Municipiu Mentiune Popica Iulia
3 Olimpiada de limba si literatura romana Stratan Ruxandra VIII D Sector I Municipiu Mentiune Danila Ioana
4 Olimpiada de limba si literatura romana Dima Bianca VII E Sector II      Dudea Lacramioara
5 Olimpiada de limba si literatura romana Marinescu Mihaela VIII A Sector II Municipiu Mentiune Danila Ioana
6 Olimpiada de limba si literatura romana Marinescu Paul VIII D Sector Mentiune Municipiu Mentiune Danila Ioana
7 Olimpiada de limba si literatura romana Dragomir Elisa VI B Sector II      Popica Iulia
8 Olimpiada de limba si literatura romana Nicolaescu Andrei VIII D Sector III     Danila Ioana
9 Olimpiada de limba si literatura romana Maria Alexandra  V C Sector III Municipiu Mentiune Dudea Lacramioara
10 Olimpiada de limba si literatura romana Godeanu Eduard VIII A Sector Mentiune     Danila Ioana
11 Olimpiada de lingvistica Severin Fabiana VI B Sector I     Popica Iulia
12 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Dima Bianca VII E Sector Municipiu I Dudea Lacramioara
13 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Serban-Matei Denisa VIII A Sector I Municipiu II Danila Ioana
14 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Stratan Ruxandra VIII D Sector II  Municipiu II Danila Ioana
15 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Trante Alexandra VI B     Municipiu II Popica Iulia
16 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Demeter Eva VII E Sector III     Dudea Lacramioara
17 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Gusoaie Alexandra VII E Sector Mentiune     Dudea Lacramioara
18 Concursul ”Tinere condeie” Dumitrescu Laura VIII A     Municipiu I - poezie Danila Ioana
19 Concursul ”Tinere condeie” Gheorghe Denisa Andrada VIII B     Municipiu I - proza Dan Maria
20 Concursul ”Tinere condeie” Gheorghe Denisa Andrada VIII B     Municipiu II - poezie Dan Maria
21 Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viata” Gusoaie Alexandra VII E Sector Mentiune     Dudea Lacramioara
22 Concursul ”Tinere condeie” Gheorghe Denisa Andrada VIII B     Municipiu II - eseu Dan Maria
23 Concursul ”Tinere condeie” Ion Ioana Cristiana VII C     Municipiu III - poezie Danila Ioana
24 Concursul ”Tinere condeie” Ciubeica Alexandra V A     Municipiu III Minchevici Lucia
25 Concursul ”Tinere condeie” Aslan Daria Maria V A     Municipiu Mentiune - proza Minchevici Lucia
26 Concursul ”Tinere condeie” Marinescu Paul VIII D     Municipiu Mentiune - proza Danila Ioana
27 Concursul ”Tinere condeie” Ureche Tiberiu VII A     Municipiu Mentiune - poezie Minchevici Lucia
28 Concursul ”Tinere condeie” Dana Antonia CP C     Municipiu Mentiune - poezie Fratila Florentina
29 Concursul ”Tinere condeie” Gojgar Ioana I C     Municipiu Mentiune - proza Gheorghe Sabina
30 Concursul ”Tinere condeie” Tita Sebastian I E     Municipiu Mentiune - proza Paun Iuliana
31 Concurs de creatie literara  ”Mircea Sântimbreanu” Gheorghe Denisa Andrada VIII B     Municipiu III Dan Maria
32 Concurs de creatie literara ”Marcela Penes” Dima Vlad Matei III B     Municipiu II Ionescu Lucia