Școala Gimnazială Nr. 194 Sector 4, București

LIMBA ENGLEZĂ

Performante 2015 - 2016:
LIMBA ENGLEZĂ

 

Nr. Crt.

Denumire concurs

Nume si prenume elev

Clasa

Faza-sector

Premiu

Faza-Municipiu

Premiu

Faza-Nationala

Premiu

Faza-Internationala

Premiu

Nume si prenume cadru didactic

1

Concurs 2016”International Schools Essay Competition and Debate”

Tardei David

VII B

 

 

 

 

 

 

International

Mentiune onorabila

Nita Carolina

2

Concurs 2016”International Schools Essay Competition and Debate”

Cobuz Ingrid

VII B

 

 

 

 

 

 

International

Mentiune onorabila

Nita Carolina

3

Concurs interjudetean ”Creatie literara in limba engleza ”Identitatea scolii-identitatea noastra”

Gheorghe Denisa

VIII B

 

 

 

 

National (interjudetean)

 

 

Tica Carmen

4

Concurs judetean ”Winter, a magic season”

Moloiu Andreas

VI C

 

 

 

 

National (judetean)

III

 

 

Tica Carmen

5

Concurs interjudetean ”Creatie literara in limba engleza ”Identitatea scolii-identitatea noastra”

Moloiu Andreas

 

 

 

 

 

National (interjudetean)

III

 

 

Tica Carmen

6

Concurs Judetean  ”Bright speakers”

Prejoianu Briana Stefania

VII A

 

 

 

 

National (judetean)

Mentiune

 

 

Barbu Alina

7

Olimpiada Creativitatii

Bulai Adina

VII A

Sector

III

Municipiu

I

 

 

 

 

Barbu Alina

8

Olimpiada Creativitatii

Prejoianu Briana Stefania

VII A

Sector

III

Municipiu

II 

 

 

 

 

Barbu Alina

9

Olimpiada Creativitatii

Stratan Ruxandra Ioana

VIII D

Sector

I

Municipiu

II

 

 

 

 

Prejoianu Craita

10

Olimpiada Creativitatii

Marcu Stefan

VIII D 

Sector

I

Municipiu

II

 

 

 

 

Prejoianu Craita

11

Olimpiada Creativitatii

Hruska Denis Laura

VIII B

Sector

II

Municipiu

II

 

 

 

 

Tica Carmen

12

Olimpiada Creativitatii

Gospodin Andreea

VIII D

Sector

II

Municipiu

III

 

 

 

 

Prejoianu Craita

13

Olimpiada Creativitatii

Popa George Dumitru

VII A

Sector

II

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina

14

Olimpiada Creativitatii

Ureche Tiberiu Andrei

VII A

Sector

III

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina

15

Olimpiada Creativitatii

Mustata Miruna

VII A

Sector

III

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina

16

Olimpiada Creativitatii

Gheorghe Maria Andreea

VIII D

Sector

II

Municipiu

Mentiune

 

 

 

 

Prejoianu Craita

17

Olimpiada Creativitatii

Miu Costin Daniel

VIII 

Sector

III

Municipiu

Mentiune

 

 

 

 

Barbu Alina

18

Olimpiada Creativitatii

Aldea Tudor Alexandru

VIII

Sector

III

Municipiu

Mentiune

 

 

 

 

Prejoianu Craita

19

Olimpiada Creativitatii

Iliescu Ioana Alexandra

VIII 

Sector

III

Municipiu

Mentiune

 

 

 

 

Nita Carolina

20

Olimpiada Creativitatii

Moreanu Vlad Stefan

VIII

Sector

III

Municipiu

Mentiune

 

 

 

 

Prejoianu Craita

21

Olimpiada Creativitatii

Raduta Maria Teodora

VII 

Sector

I

 

 

 

 

 

 

Barbu Alina

22

Olimpiada Creativitatii

Trandafir Ilica

VII

Sector

II

 

 

 

 

 

 

Barbu Alina

23

Olimpiada Creativitatii

Marina Bogdan

VIII D

Sector

II

 

 

 

 

 

 

Prejoianu Craita

24

Olimpiada Creativitatii

Bolocan Mihai

VIII

Sector

III

 

 

 

 

 

 

Prejoianu Craita

25

Olimpiada Creativitatii

Petica Alexandru George

VIII

Sector

III

 

 

 

 

 

 

Prejoianu Craita

26

Olimpiada Creativitatii

Paraschiv Bianca

VII

Sector

Mentiune

 

 

 

 

 

 

Negoita Eugenia

27

Olimpiada Creativitatii

Traciuc Dinu Stefan

VIII

Sector

Mentiune

 

 

 

 

 

 

Prejoianu Craita

28

Olimpiada

Bulai Adina

VII A

Sector

III

Municipiu

I

 

 

 

 

Barbu Alina

29

Olimpiada

Prejoianu Briana

VII A

Sector

III

Municipiu

II

 

 

 

 

Barbu Alina

30

Olimpiada

Ureche Tiberiu

VII A

Sector

III

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina

31

Olimpiada

Mustata Miruna

VII A

Sector

III

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina

32

Olimpiada

Popa George

VII A

Sector

II

Municipiu

III

 

 

 

 

Barbu Alina